Uspjeh Slavena Bilića

Katastrofa Celtica: Vrdoljak ih propustio uništiti - promašio dva penala!

Bešiktaš Slavena Bilića napravio je važan korak ka plasmanu u 4. pretkolo nogometne Lige prvaka savladavši u 1. utakmici 3. pretkola u Rotterdamu Feyenoord s 2:1.

Mustafa Pektemek i Kerim Frei Kyunlu zabili su golove za sastav pod vodstvom bivšeg hrvatskog izbornika, dok je u završnici, točnije u petoj minuti sudačke nadoknade, pogodak za Feyenoord iz jedanaesterca zabio Mitchell te Vrede.

Panathinaikos Mladena Petrića, Gordona Schildenfelda i Danijela Pranjića odigrao je 0:0 na gostovanju kod Standarda u Liegeu. Schildenfeld je odigrao svih 90 minuta, dok je u 64. minuti Pranjić zamijenio upravo Petrića.

Dnjipro Nikole Kalinića odigrao je 0:0 u Kijevu protiv Kopenhagena, a hrvatski je napadač za domaći sastav odigrao čitav susret.

Legia iz Varšave Ivice Vrdoljaka savladala je na domaćem terenu Celtic s uvjerljivih 4:1 uz dva pogotka Miroslava Radovića usprkos činjenici da su promašili dva jedanaesterca. Pucao ih je upravo Vrdoljak u 59. i 87. minuti. Prvi je udarac s bijele točke poslao kraj vratiju, dok je njegov drugi udarac zaustavio Celticov vratar Fraser Forster. Valja spomenuti da je Celtic od 44. minute igrao s igračem manje nakon isključenja braniča Efea Ambrosea.