Završio u Uzbekistanu i tamo hara...

Bio je jedan od najboljih nogometaša svijeta, okrunio se i svjetskom titulom 2002. u Južnoj Koreji i Japanu. Nakon toga uslijedio je neočekivani pad karijere. Ipak, brazilski 37-godišni veteran Rivaldo sada doživljava pravu renesansu u uzbekistanskom Bunyodkoru iz Taškenta. U posljednjem kolu na gostovanju kod Metalurg Bekoboda zabio je hat-trick u 4:0 pobjedi svoje momčadi.

Rivaldo i njegovi novi suigrači jednostavno su nepobjedivi. Trijumf protiv Metalurga bila je ujedno i 12. pobjeda Bunyodkora koji tako nastavlja dominaciju domaćim prvenstvom.

Bivši igrač Barcelone i Milana je zabio svoj prvi gol već u 10. minuti, da bi na poluvrijeme njegova momčad otišla s dva razlike golom Ancara Solieva u 35. minuti.

Rivaldo je još protivničku mrežu tresao i u 15. minuti nastavka kao i u sudačkoj nadoknadi, te tako došao do brojke od 10 prvenstvenih golova ove sezone, što ga čini najboljim strijelcem svoje momčadi. Sve nas to malo podsjeća na onaj spektakularni gol škarima u dresu Barcelone protiv Valencije.

Nakon 12 odigranih kola Bunyodkor, aktualni uzbekistanski prvak kojeg trenira bivši brazilski i portugalski izbornik Luiz Felipe Scolari, ima šest bodova prednosti ispred drugoplasiranog gradskog rivala Pahtakora.