Nogomet
SPORTOVI
Nogomet

Kalinić o Premiershipu: Mora se trčati svih 90 minuta

Mladi hrvatski povremeni reprezentativac Nikola Kalinić vjeruje da se može afirmirati u svom novom klubu Blackburnu, iako je Premier liga puno zahtjevnija od HNL-a.

gol expired (Foto: DNEVNIK.hr)

Nikola Kalinić debitirao je prošli vikend u dresu Blackburna na gostovanju kod Sunderlanda. Njegov klub doživio je poraz, ima nula bodova iz dvije odigrane utakmice, a Kalinić se napromašivao. Ipak, to je tek početak.

Tri vijesti o kojima se priča divider Damir Mišković Utrka za pojačanja Rijeka preotima dvojicu igrača Hajduku? Vode se ozbiljni pregovori Stefan Ristovski Zanimljivo Emotivan oproštaj dinamovca odjeknuo sve do Engleske: Oglasila se i Unitedova zvijezda Nenad Bjelica "Prvi je favorit" Senzacija na pomolu: Nenad Bjelica postaje izbornik ugledne europske reprezentacije?

'Trener vjeruje u mene i znam da ću ubuduće kontinuirano dobivati prilike. Ali isto tako sam svjestan da će mi trebati vremena za privikavanje na Premier ligu. Na Otoku se ipak igra drukčiji nogomet,' priznao je Kalinić za Sportske novosti pa objasnio:

'Puno je jači ritam utakmice, radi se i trči svih 90 minuta, velika je fizička potrošnja i to je ono na što se mora naviknuti svaki igrač koji dođe u englesku ligu. Ali, ja sam uvijek vjerovao u sebe, tako sam i danas uvjeren kako ću vrlo brzo proći tu potrebnu fazu adaptacije kako bih u Blackburnu opravdao ukazano veliko povjerenje.'

Blackburnov slab početak sezone zasad ne zabrinjava nikog.

'Nemamo još nijedan bod, ali tek je počelo prvenstvo i ne postoji niti naznaka za paniku. Niti tko priča o krizi, niti se govori o statusu trenera. Potpuno je mirna situacija jer još je cijela sezona ispred nas. Protiv West Ham Uniteda je odlična prigoda da se počnemo dizati s dne ljestvice,' zaključio je bivši Hajdukovac.

Kalinić će igrati od prve minute u ovotjednom dvoboju Liga kupa protiv niželigaša Gillinghama.

Više o

Nastavi čitati
divider

Još vijesti
divider

 
Prati nas na Instagramu!
Veliki derbi Hajduka i Dinama ponovo su obilježile baklje i pirotehnika. 😐

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Može li Bjelica izvesti Dinamo iz krize? 🤔

📸: Ante Cizmic / CROPIX
Ostao je još samo Joškov džemper... ⚽

Hvala vam što ste dio zajednice koja ponosno ističe poruku: I MI POMAŽEMO KAMENČIĆIMA! ❤
Najnovije pojačanje UPU ekipe i ozbiljni fantazista - Stipe. ❤️

Evo i njegovih par fotografija s posljednja dva snimanja pa da tako najavimo večerašnju derbi epizodu koju možete pratiti od 21:00 na našem portalu. 🎬

Bokin džemper u kojem Stipe dominira na fotografijama je razgrabljen tijekom ovog vikenda. Ostalo je još samo nekoliko primjeraka Joškovog džempera. Pa bacite oko na link u storyju. 😍