Kakva je forma naših reprezentativaca?

Kakva je forma naših reprezentativaca dva tjedna uoči Bjelorusije ne zna točno nitko. Danas smo doznali da forma Modrićeva i Ćorlukina Tottenhama ne daje baš razloga za veselje njihovim navijačima, a donedavno prvi hrvatski vratar Stipe Pletikosa kronično je osuđen na klupu moskovskog Spartaka.

Pletikosin Spartak igra odličnu sezonu nakon duže vremena i izbor trenera Karpina da Pletikosi pretpostavi mladog Rusa Džanajeva teško se može objektivno napasti, pa i unatoč danas olako primljenom golu u velikom derbiju protiv CSKA.

Mladog vratara izvukao je Brazilac Alex - dvama golovima srušio je moćni CSKA i ostavio Spartak na drugom mjestu ljestvice.

Nakon petka i jedva izborenih 1-1 protiv rezervi Barcelone, Tottenham se nije dobro proveo protiv Celtica. Škoti su slavili s 2-0, a oba pogotka pala su u prvom poluvremenu, koje je Modrić prosjedio na klupi. Ušao je u nastavku, ali golova više nije bilo.

>> VIDEO: Modrić najbolji igrač svoje momčadi protiv Barce

A Barcelona je s rezervama nastupila i protiv afričkog prvaka Al Ahlyja. Pobijedila je sa sigurnih 4-1, a kakvu mladost imaju prvaci Europe pokazala je ova utakmica.

Na azijskoj turneji uvjerljive su pobjede ostvarili engleski divovi, Manchester United i Liverpool. Manchester je s 8-2 pobijedio kineski Hangzhou uz dva pogotka Michaela Owena i tri neuništivog Ryana Giggsa.

A Liverpool je s 5-0 pobijedio Singapur uz dva pogotka mladog reprezentativca Mađarske - Nemetha.