Juventus produljio Rominu agoniju

Torinski Juventus na domaćem je terenu pobijedio Romu rezultatom 2:0, u derbi utakmici 10. kola talijanske Serie A. Ključan čovjek opet je bio Alessandro Del Piero, koji je zabio gol i asistirao za drugi.

Spalettijeva Roma tone sve dublje. U talijanskoj ligi nisu u stanju pobijediti nikog, i sad već ima čitav niz poraza zaredom, zbog kojih su se opasno približili borbi za opstanak. Protiv Juventusa također nisu izvukli bodove. 'Stara Dama' došla je još jednom rutinski do trijumfa koji ju ostavlja u borbi za Scudetto, a Spaletti će nakon novog debakla najvjerojatnije izgubiti posao.

Briljantni Alessandro Del Piero presudio je Rimljanima. U 38. minuti fantastičnim slobodnim udarcem savladao je Donija za 1:0, a u 48. minuti asistirao je za Marchionnija koji postavlja konačnih 2:0 za Torineze.

Juventus nakon 10 odigranih kola zaostaje samo tri boda za vodećim Interom, koji je danas jedva iščupao pobjedu na gostovanju kod Reggine, golom Cordobe u sudačkoj nadoknadi.

Sutra igraju Milan i Napoli na San Siru, Lazio dočekuje Cataniju, a Fiorentina gostuje kod Siene.