Juve poput Liverpoola

Po drugi put ove sezone Juventus je pobijedio Romu, no ovaj put to je bilo pravo demonstriranje sile usred vrućeg Rima. Poput Liverpoola prošlog vikenda, Juventus je mrskog suparnika nokautirao rezultatom 4:1 na njegovom terenu.

Igrači torinskog Juventusa poigrali su se s Romom pred njihovim navijačima, inače poznatim po noževima. Iaquinta je pokrenuo golijadu u 34. minuti nakon prekrasne asistencije Juventusove budućnosti, mladog Giovinca koji igra sve bolje.

Roma je izjednačila početkom drugog dijela golom Lorije u 48. minuti, no izjednačenje nije dugo trajalo.

Iaquinta samo šest minuta kasnije svojim drugim golom na utakmici ponovo dovodi Juve u vodstvo, a 3:1 postavlja Šveđanin Mellberg zakucavši loptu u mrežu glavom nakon kornera.

Najljepši gol na utakmici postigao je furiozni Čeh Pavel Nedved. Nakon što je ušao u igru u 70. minuti utakmice, prvi Nedvedov dodir s loptom pretvoren je u veličanstven gol iz voleja četiri minute kasnije.

Juventus sada ima samo četiri boda manje od vodećeg Intera, koji sutra kod kuće igra sa Regginom.

Danas popodne, u prvom susretu 29. kola talijanske lige Catania je na svom terenu slavila protiv Lazija s 1:0 pogotkom Michelea Paoluccia (24). U 61. minuti je igrač Lazija Goran Pandev promašio jedanaesterac.