ponovno na vrhu

VIDEO Juventus razbio Cagliari, zaigrali Mandžukić i Pjaca

Juventus se uvjerljivom pobjedom i remijem Napolija vratio na vrh prvenstvene ljestvice talijanskog prvenstva...

Sljedeći suparnik zagrebačkog Dinama u skupini H Lige prvaka, talijanski prvak Juventus vratio se na vrh Serie A zahvaljujući uvjerljivoj 4-0 (3-0) domaćoj pobjedi protiv Cagliarija.

Torinski "crno-bijeli" utakmicu su riješili u prvih 45 minuta golovima Ruganija (14), Higuain (34) i Danija Alvesa (39), da bi konačni rezultat autogolom postavio Ceppitelli (84-ag), a u akciji za taj pogodak sudjelovao je i hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić. On je glavom spustio loptu na udarac Alexu Sandru, no vratar Cagliarija Storari uspio je zaustaviti njegov pokušaj samo da bi se lopta odbila u noge Ceppitelliju od čije je noge završila u mreži.

Mandžukić je u igru ušao u 81. minuti, dok je Marko Pjaca za Juventus igrao od 72. minute.

Ovom pobjedom Juventus je stigao do 12 bodova, jednog više od dosadašnjeg lidera Napolija koji je na gostovanju kod Genoe odigrao 0-0. Ivan Strnić ostao je na klupi Napolija.

Dinamo i Juventus igrat će u Maksimiru za tjedan dana, u utorak 28. rujna.

Ivan Perišić odigrao je čitavu utakmicu za Inter koji je kao gost svladao Empoli sa 2-0 (2-0), dok Marcelo Brozović nije konkurirao za nastup u sastavu "crno-plavih". oba gola na utakmici postigao je Icardi (10, 17).

Inter je sada peti sa 10 bodova, koliko imaju i treća Roma i četvrti Chievo.

Udinese i Fiorentina odigrali su 2-2 (2-1) u utakmici u kojoj je na terenu bilo četvero hrvatskih igrača. Hrvoje Milić i Milan Badelj odigrali su po svih 90 minuta za Fiorentinu za koju je Nikola Kalinić igrao od 61. minute, dok je Stipe Perica za Udinese igrao do 72. minute. Domaći su dva puta vodili golovima Zapate (26) i Danila (45), a za goste su izjednačavali Babacar (30) i Bernardeschi (52-11m).

Oba su sastva sada na učinku od sedam bodova, Fiorentina je deveta, a Udinese 11.

Josip Posavec branio je čitavu utakmicu za Palermo koji je kao gost sa 1-0 (0-0) svladao Atalantu u bergamu, a strijelac jedinog gola bio je bivši napadač Intera iz Zaprešića Ilija Nestorovski u 89. minuti.

Palermo je tako preskočio Atalantu, sada je 16. s pet bodova, a Atalanta 19. s tri.

REZULTATI 5. KOLA:

Bologna - Sampdoria 2-0 (Verdi 45, Destro 50)
Atalanta - Palermo 0-1 (Nestorovski 89)
Chievo - Sassuolo 2-1 (Rigoni 21, Castro 41 / Defrel 28)
Empoli - Inter 0-2 (Icardi 10, 17)
Genoa - Napoli 0-0
Juventus - Cagliari 4-0 (Rugani 14, Higuain 34, Alves 39, Ceppitelli 84-ag)
Pescara - Torino 0-0
Roma - Crotone 4-0 (El Shaaraway 26, Salah 37, Džeko 48, 57)
Udinese - Fiorentina 2-2 (Zapata 26, Danilo 45 / Babacar 30, Bernardeschi 52-11m)