Juventus izvukao bod kod Jurićeve Genoe

U posljednjoj utakmici 5. kola talijanske Serie A Genoa i Juventus odigrali su neriješeno 2:2.

Gosti iz Torina odlično su otvorili susret. Već u 6. minuti Vincenzo Iaquinta pogodio je za vodstvo 'Stare dame'. No domaćine taj pogodak nije presjekao već su krenuli u totalnu ofenzivu prema golu Juventusa. Zanimljiv je podatak da su u prvom poluvremenu domaćini imali čak 61 posto vremena loptu u nogama na prema samo 39 posto Juventusa.

Takvu dominaciju naplatili su u 31. minuti kada Giandomenico Mesto vraća stvari na početak. U drugom poluvremenu u igru je za Genou ušao Hernan Crespo, koji je u 75. minuti zabio pogodak za vodstvo Genoe 2:1. Činilo se da će domaćima ostati puni plijen, ali je bod Juventusu donio David Trezeguet u 86. minuti nakon glavometa u domaćem šesnaestercu. Zanimljivo Trezeguet je u igru ušao minutu ranije.

Naš Ivan Jurić nije igrao zbog ozljede. Juventus se ovim bodom izjednačio s Interom na vrhu ljestvice sa 13 bodova, dok se Genoa popela na četvrtu poziciju.