Petom sa 15 metara

Juve na krilima Dybale riješio Udinese, čudesan gol prvog topnika Serie A

Stara dama se zahuktala i maršira prema novom naslovu prvaka.

Paulo Dybala (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Nedjelja u Serie A započela je emotivnom utakmicom Fiorentina - Benevento, da bi nakon toga, u popodnevnim susretima 27. kola, Juventus na domaćem terenu pobijedio Udinese s 2:0. Strijelac obaju pogodaka za Staru damu bio je Paulo Dybala, u 20. i 49. minuti.

U međuvremenu je Gonzalo Higuain u 38. promašio penal.

Mario Mandžukić je ušao u igru kod Juvea u 74. minuti, a s klupe je ušao i hrvatski dvojac kod Udinesea - Stipe Perica u 61., a Andrija Balić u 70. minuti.

Crotone je u bijegu s dna kod kuće s čak 4:1 pobijedio Sampdoriju, a hrvatski napadač Ante Budimir nije bio u sastavu Crotonea, dok je Ivan Strinić ostao na klupi gostiju.

U derbiju začelja Sassuolo i SPAL su odigrali 1:1, a Atalanta je odnijela bodove iz Bologne (1:0).

Na utakmici Cagliari - Lazio (2:2) postignut je jedan od najljepših golova sezone. Autor je bio Ciro Immobile, prvi strijelac Serie A ove sezone koji je svoj 24. prvenstveni pogodak postigao na nevjerojatan način, udacem petom s 15 metara, prebacivši domaćeg vratara u petoj minuti sudačke nadoknade čim je donio bod Laziju.