Juve izgubio u golijadi u Torinu

Lijepu utakmicu odigrali su sinoć Juventus i Cagliari u Torinu. Navijači Stare dame sigurno ju neće pamtiti po dobru jer poraz u vlastitom dvorištu mogao bi biti ključan u borbi za naslov s milanskim klubovima.

U susretu 22. kola talijanskog nogometnog prvenstva Cagliari je priredio veliko iznenađenje pobijedivši u Torinu Juventus 3:2.

U sjajnom susretu gosti su poveli u 16. minuti pogotkom Biondinia. Juve je uzvratio golovima Sissoka (31) i Nedveda (38), no Cagliari se nije predavao. Izjednačio je Jeda u 54. minuti, a pobjedu gostima je donio Matri u 78. minuti.

U subotu su igrali i Napoli i Udinese, a utakmica je završila bez pobjednika, 2:2. Domaćin je vodio 2:0 golovima Lavezzia (24) i Hamšik (27), no Udinese je uspio izjednačiti, a strijelci su bili Di Natale (32-11m) i Quagliarella (45).