Japan kiksao, Australija uvjerljiva

S kvalifikacijskim utakmicama za SP 2010 najranije su danas završili u azijskoj zoni gdje se dogodilo i jedno veliko iznenađenje. U svojoj drugoj utakmici reprezentacija Japana napravila je i prvi 'kiks' odigravši kući s Uzbekistanom tek 1:1.

Nogometna reprezentacija Uzbekistana priredila je veliko iznenađenje odigravši u Saitami 1:1 protiv Japana u susretu A skupine završnog kruga azijskih kvalifikacija za plasman na Svjetsko nogometno prvenstvo 2010. godine.

Gosti su iznenađujuće poveli pogotkom Maksim Šaršika u 28. minuti, a izjednačio je Keiji Tamada pet minuta prije kraja prvog dijela. Japan je u nastavku utakmice imao nekoliko sjajnih prilika, no rezultat se više nije mijenjao.

U drugom susretu iz skupine Australija je bez većih problema porazila Katar 4:0. Pogotke su postigli Cahill (9), Emerton (17-11m, 59) i Kennedy (76). Australija vodi na ljestvici sa šest bodova dok Japan i Katar imaju po četiri boda.

U skupini B Južna Koreja je slavila protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata s 4:1.

Po dvije najbolje momčadi iz svake skupine izborit će plasman na Svjetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi, dok će trećeplasirani međusobno razigravati tko će se boriti za još jednom mjesto na SP-u protiv pobjednika Oceanije.