Maestralan potez

VIDEO Trenutak magije: Pogledajte pogodak večeri koji je zabio Buffonu

Italija je otvorila kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo 2018. pobjedom protiv Izraela u Haifi.

Giampiero Ventura započeo je svoj izbornički mandat na klupi Italije pobjedom protiv Izraela s 3-1. Pelle je načeo domaćina u 14. minuti udarcem iz blizine nakon ubačaja Antonellija, a Candreva u 31. minuti iz jedanaesterca povisio prednost na 2-0.

S druge strane, Izrael je teško dolazio do prilika pored čvrste i uigrane talijanske obrane. Međutim, za potez utakmice, a vjerojatno i cijele večeri, pobrinuo se Tal Ben Haim, krilni igrač Maccabija (ne bivši igrač Chelseaja i Portsmoutha).

Četiri minute nakon drugog pogotka Italije, Izrael se vratio u utakmicu fenomenalnim golom. Ben Haim je prekrasnim lob udarcem iskosa s vrha 16-erca ostavio legendarnog Buffona ukopanog na mjestu.

Izrael do kraja nije uspio više postići pogodak, dok je Italija s igračem manje zabila još jedan. No, Ben Haimov potez brzo se proširio internetom.