Prvo finale u povijesti

VIDEO Iznenađenje godine: 'David srušio Golijata' nakon velike drame!

Nogometaši Inverness Caledonian Thistlea priredili su iznenađenje u polufinalu škotskog FA kupa pobijedivši nakon produžetaka Celtic 3-2 čime su prvi put u povijesti izborili plasman u finale ovog natjecanja.

Celtic je poveo golom Virgila van Dijka u 18. minuti, no Inverness je izjednačio u 58. minuti golom Grega Tanseyja iz jedanaesterca. Kazneni udarac je skrivio Craig Gordon koji je pritom dobio i crveni karton.

Inverness Caledonian Thistle je igrača više iskoristio u 96. minuti, a pogodak je postigao Edward Ofere. Izjednačio je John Guidetti u 103. minuti, a veliko slavlje navijačima Invernessa donio je David Raven u 117. minuti.

Inverness Caledonian Thistle će u finalu Kupa igrati protiv drugoligaša Falkirka koji je u subotu pobijedio Hibernian 1-0.

Za Inverness Caledonian Thistlea je ulazak u finale najveći uspjeh u povijesti kluba, dok je Falkirk dva puta osvojio Kup u četiri finala. Posljednji put davne 1957.

Finale je 30. svibnja na Hampden Parku u Glasgowu.