Crveni u teškoj poziciji

Inter osigurao ostanak i gurnuo Split prema drugoligašima

Prva utakmica današnjeg programa 34. kola HNL-a igrala se u Zaprešiću.

U sklopu 34. kola HNL-a Inter Zaprešić je pobijedio Split s 1:0 i time i matematički potvrdio svoj ostanak u najvišem rang, ostavivši istovremeno Split u vrlo teškoj poziciji uoči posljednjih 180 minuta sezone.

Uoči ovog kola postojala je, doduše teoretska, mogućnost da Zaprešićani ispadnu, ali je otklonjena u utakmici s izravnim suparnikom za ispadanje među drugoligaše.

Strijelac pobjedničkog pogotka za Inter bio je Marko Kolar u 53. minuti nakon što mu je asistirao Andrea Ottochian.

I dok se Inter spasio, Splitu ostaje fokus na borbi s Cibalijom (jučer uzela važan bod u Slavonskom derbiju) i tome da pokuša izbjeći posljednje mjesto koje znači automatsko ispadanje. Klub koji završi na devetom mjestu razigravat će s drugoplasiranim sastavom Druge HNL za status prvoligaša.

Split u idućem kolu gostuje u Puli kod Istre 1961, a onda je domaćin Osijeku. Pred Vinkovčanima je gostovanje na Rujevici kod Rijeke i domaći dvoboj s Lokomotivom u zadnjem kolu.