asistencija perišića

Inter pred kolapsom: Novi poraz, navijači 'razapeli' najboljeg igrača

Ivan Perišić odigrao je odličnu utakmicu u dresu Intera, no njegova momčad je poražena, a njegov suigrač Mauro Icardi izvrijeđan od navijača...

Nogometaši milanskog Intera nastavili su razočaravati svoje navijače u ovoj sezoni izgubivši 1-2 (0-0) na domaćem terenu od Cagliarija u susretu 8. kola talijanskog prvenstva.

Inter je čak i poveo u 56. minuti golom Joaoa Marija nakon odlične akcije hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića koji je prošao po lijevom krilu i prizemnom loptom uposlio Portugalca na 10-ak metara od gola. Vratar gostiju Storari uspio je obraniti prvi udarac Joaoa Marija, ali je ovaj natrčao na odbijanac i pospremio loptu u mrežu.

Ipak, u posljednjih 20-ak minuta dogodio se preokret, prvo je Melchiorri u 71. minuti poravnao na 1-1, da bi Cagliari stigao do vodstva autogolom Handanovića u 85. minuti, njega je lopta nakon ubačaja s desnog krila na gol-liniji pogodila u prsa i odbila se u mrežu.

Inter u prvom poluvremenu nije uspio iskoristiti niti kazneni udarac, s bijele točke u 26. minuti nije bio precizan Icardi. Argentinac je prije samo koji dan objavio autobiografiju koja je razbjesnila mnoge, jer je u njoj u detalje opisao kako je osvojio svoju aktualnu suprugu, koja je u to vrijeme bila u braku s njegovim bivšim kolegom, također nogometašem, Maxijem Lopezom.

Navijači Intera objesili su pogrdni transparent na tribinama San Sira koji je očito mentalno pogodio Icardija. "Ti nisi čovjek. Nisi kapetan. Ti si obično govno".

Perišić je za Inter odigrao svih 90 minuta, dok je Marcelo Brozović poraz "crno-plavih" odgledao s klupe.

Inter je sada tek 11. sa 11 bodova, dok je Cagliari skočio na sedmu poziciju sa 13 bodova.

Ivan Vargić i Franjo Prce odgledali su 1-1 (0-1) domaći remi Lazija protiv Bologne s klupe za pričuve. Gosti su poveli rano, već u 10. minuti preko Helendera, a izjednačio je Immobile iz 11-erca u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Četvrti Lazio ima 14 bodova, a 12. Bologna 11.

Genoa, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, na domaćem je terenu odigrala 0-0 protiv Empolia, a od 34. minute je igrala sa 10-oricom igrača nakon isključenja Lazovića.

Genoa je sada osma sa 12 bodova, dok je Empoli pretposljednji, 19. s pet.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Fiorentina i Atalanta odigrali su bez pogodaka. U početnoj postavi domaće momčadi našla su se sva trojica hrvatskih nogometaša Nikola Kalinić, Milan Badelj i Hrvoje Milić. Reprezentativci Kalinić i Badelj odigrali su cijelu utakmicu, a Milić je zamijenjen u 59. minuti.

Fiorentina je iz sedam utakmica osvojila samo devet bodova i nalazi se na 14. mjestu, s bodom manje od Atalante koja je na 13. poziciji.