Iličević pogotkom otvorio sezonu

Prvi je gol u novoj sezoni za svoj novi klub zabio hrvatski nogometaš Kaiserslauterna Ivo Iličević. Učinio je to u prvom kolu 2. Bundeslige Greuther Fürthu, klubu u kojem je igrao dosad...

Sastav Kaiserslauterna na svom je stadionu pred 27.216 gledatelja pobijedio goste iz Fürtha 2-1, a Iličević je bivše suigrače načeo realiziravši lijepu akciju domaćih, koju je sam započeo na središtu igrališta, u petoj minuti utakmice.

Lijepo je ispratio akciju koju je začeo, sprintom je ušao u 16-erac i iz pada desnom nogom, malo iskosa s desne strane, poslao loptu prizemnim šutem u daljnji kut suparničkog vratara.

Domaći su poveli 2-0 još ljepšim pogotkom Bugere iz slobodnjaka u 17. minuti. Gosti su smanjili golom svog najboljeg strijelca Allaugija u 54. minuti.

Iličević je solidno odigrao do 73. minute, kada je umjesto njega ušao Daniel Pavlović, švicarski 21-godišnji branič hrvatskih korijena. Lakića nije bilo u kadru domaćih. Zato su svih devedeset minuta u redovima gostiju odigrali srednji branič Marino Biliškov i Mirko Hrgović na poziciji lijevoga veznog igrača.