Zlatan Ibrahimović zabio je po gol u svima četirima uvodnim utakmicama nove sezone Primere, što prije njega nije uspjelo nikome u Barceloninoj povijesti.

Tek što je došao u Barcelonu, Ibrahimović je već vlasnik klupskog rekorda. U 4. kola Primere zabio je pogodak u svakoj utakmici (Sporting, Getafe, Atletico i Racing).

U sinoćnjoj utakmici u gostima protiv Racinga zabio je prvi gol u pobjedi Barcelone 4:1. Na početku drugog poluvremena Ibrahimović je iščašio gležanj nakon nezgodnog pada. Svejedno je nastavio utakmicu iako ga je prilično boljelo. Trpio je to još nekoliko minuta dok ga napokon, u osmoj minuti nastavka utakmice, nije zamijenio Pedro.

Prve informacije govore da bi vrlo lako Ibrahimović mogao propustiti nedjeljni nastup kod Malage u petom kolu Primere.

'Vrlo sam sretan zbog nove pobjede i novoga gola. Toliko se ugodno osjećam na terenu uz toliko dobrih suigrača da sam imao želju nastaviti igrati unatoč ozljedi. Ne znam koliko je ozbiljno. Vidjet ćemo,' kazao je novi rekorder Barcelone.

Isti će podvig danas pokušati učiniti Cristiano Ronaldo u dvoboju četvrtog kola između Villarreala i madridskog Reala na Madrigalu. Portugalac je dosad zabio četiri gola, od kojih je dva Xerezu prošlog vikenda u 5-0 domaćoj pobjedi.

Uspije li mu zabiti na Madrigalu, Ronaldo će postati prvi igrač u bogatoj povijesti Reala koji je zabio u sve četiri prve prvenstvene utakmice.