Ibišević opet zabio, Hoffenheim i dalje nezadrživ!

Njemačka klupska senzacija, Hoffenheim, i dalje nastavlja nizati pobjede, čak i na gostovanjima. Ovaj je put pao Bochum, rezultatom 3:1, a strijelci za vodeću momčad lige bili su Ba, Ibišević i Eduardo.

Hoffenheim je ovom pobjedom očuvao prvo mjesto na tablici, no i svi drugi favoriti stigli su do tri boda u ovom 10. kolu, pa je stanje na tablici ostalo nepromijenjeno.

U derbiju kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV je u Hamburgu pred 50.000 gledatelja pobijedio Stuttgart 2:0. Pogotke su postigli Trochowski (17-11m) i Mathijsen (74). Hrvatski reprezentativac Ivica Olić odigrao je za HSV svih 90 minuta, dok je Mladen Petrić bio u igri do 71. minute kada ga je zamijenio Pitroipa.

Pobjedu je upisala i Borussia Dortmund koja je na gostovanju u Kolnu slavila 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Kringe u 65. minuti. Robert Kovač nije nastupio za Borussiu.

Hertha je u Berlinu slavila protiv Hannovera 3:0, uz pogotke Pantelića (62), Voronina (84) i Domowtschijskia (90+1). Josip Šimunić nije nastupio za Herthu.

Munchenski Bayern u gostima je porazio Eintracht 2:1.

Na ljestvici vodi Hoffenheim sa 22 boda, na drugom mjestu je Bayer Leverkusen sa bodom manje, dok je na trećoj poziciji HSV sa 20 bodova.