Bez Olića i Petrića

HSV slavio kod Schalkea: Četiri momčadi u samom vrhu

Kako opisati situaciju na vrhu Bundeslige nego kaotičnom nakon velike pobjede HSV-a u derbiju u Gelsenkirchenu. Hertha je i dalje vodeća, no na samo jedan bod su čak tri momčadi: Bayern, Wolfsburg i Hamburg.

U derbiju 25. kola njemačkog nogometnog prvenstva HSV je u Gelsenkirchenu pred 60.000 gledatelja pobijedio Schalke 2:1 i ostao u utrci za naslov prvaka.

Oba pogotka za gostujući sastav postigao je Paolo Guerrero, prvi u 71. minuti, a drugi četiri minute kasnije. Deset minuta prije kraja utakmice Jefferson Farfan je smanjio rezultat.

Napadač hrvatske reprezentacije i HSV-a Mladen Petrić nije nastupio zbog ozljede, a u gostujućim redovima nije bilo niti Ivice Olića. Ivan Rakitić je za Schalke igrao do 60. minute.
Teško će biti Petriću kada se vrati jer Guerrero je fantastičnoj formi.

Ovom pobjedom HSV se probio na diobu drugog mjesta zajedno s Bayernom i Wolfsburgom koji također imaju po 48 bodova. U vodstvu je Hertha s bodom više.