Olić i Petrić na vrhu

HSV preuzeo vodstvo u Bundesligi!

Nogometni klub hrvatskih reprezentativaca Ivice Olića i Mladena Petrića, Hamburger SV preuzeo je vodeće mjesto na tablici Bundeslige, nakon pobjede na gostovanju kod Bayera iz Leverkusena rezultatom 2:1.

Bayern i Hertha su kiksali, Hoffenheim jučer uzeo samo bod. Sve je to sjajno iskoristio HSV, koji je na teškom gostovanja u Leverkusenu stigao do pobjede i čelne pozicije u Bundesligi.

Oba pogotka za HSV postigao je Marcell Janes (18, 66), dok je strijelac za 'Apotekare' bio Patrick Helmes u 29. minuti. HSV je utakmicu zaključio s igračem manje nakon što je u Boateng isključen u 86. minuti. Ivica Olić je za HSV igrao do 88. minute kada ga je zamijenio Mickael Tavares, dok Mladen Petrić nije konkurirao za utakmicu zbog suspenzije.

Ovom pobjedom HSV je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 42 boda, dva više od Hoffenheima i Herthe. Na četvrtom mjestu je Bayern sa 38 bodova, dok je Bayer peti sa 36 bodova, koliko ima i Wolfsburg na šestoj poziciji.