Olić i Petrić neraspoloženi

HSV posrnuo doma protiv Wolfsburga

Nogometaši HSV-a propustili su priliku zadržati vodeću poziciju u njemačkom nogometnom prvenstvu nakon što su u dvoboju 22. kola u Hamburgu izgubili od Wolfsburga 1:3.

U Bundesligi niti jedna momčad nije u stanju zadržati vodeće mjesto na tablici dulje od jednog kola. HSV je prošlo kolo preuzeo vodstvo, no u ovom je doživio gorak poraz na domaćem terenu protiv Wolfsburga.

Strijelci u gostujućoj pobjedi bili su Grafite (12-11m, 25) i Edin Džeko (76), dok je pogodak za HSV zabio Guerrero (72). Hrvatski napadački dvojac u redovima HSV-a Ivica Olić - Mladen Petrić ovoga puta nije bio uspješan. Olić je igrao cijeli susret, dok je Petrić ušao u drugom poluvremenu.

Priliku za korak naprijed na ljestvici propustio je i Bayern koji je u Bremenu odigrao bez pogodaka protiv Werdera. Bavarci su od 15. minute igrali s igračem više nakon što je isključen Naldo, no usprkos velikoj inicijativi nisu postigli pogodak. Jurica Vranješ nije igrao za Werder.

Stuttgart je na gostovanju pobijedio Karlsruhe 2:0, uz golove Elsona (50) i Khedire (88). Dino Drpić je u domaćim redovima odigrao cijeli susret, a u 55. minuti dobio je žuti karton.

Na ljestvici vodi Hertha sa 43 boda, HSV ima bod manje, dok je na trećem mjestu Hoffenheim sa 41 bodom. Wolfsburg se probio na četvrto mjesto sa 39 bodova koliko ima i Bayern na petom mjestu.