Briljirao pa isključen

HSV pobijedio Hoffenheim, Oliću crveni karton

U španjolskoj La Mangi, u prijateljskom ogledu, nogometaši Hamburga su pobijedili s 2-0 trenutačno vodeću momčad Bundeslige Hoffenheim.

Iako je to trebala biti prijateljska utakmica i nije bilo sve miroljubivo između dva njemačka kluba. Sve je kulminiralo u 88. minuti kada su se sukobili hrvatski nogometaš Ivica Olić i igrač Hoffenheima Carlos Eduardo. Sudac utakmice, Španjolac Franco Pedro, sve je prekinuo tako što je obojici pokazao crveni karton.

Prije toga je baš Olić bio ponajbolji igrač na utakmici. Dva puta se našao u sjajnoj prilici (iako je u igru ušao tek u 64. minuti), ali je oba puta dobro intervenirao Haas, vratar Hoffenheima, koji je na terenu zamijenio pojačanje tog kluba od prije nekoliko tjedana, nekadašnjeg reprezentativca Hildebranda.

Mladen Petrić, drugi Hrvat u Hamburgu, igrao je prvo poluvrijeme kada ga je zamijenio strijelac drugog pogotka Guerrero. Prije toga je Petrić sudjelovao u akciji kod prvog pogotka kojeg je zabio Benjamin u 26. minuti.

Podsjetimo da je Hoffenheim nakon 17 utakmica prvi na ljestvici sa 35 bodova koliko ima i Bayern. Dva boda manje imaju Hertha i Hamburg. Sezona se nastavlja 30. siječnja utakmicom Hambruga i Bayerna.