majstorija Maleša

Rijeka u 45 minuta razbila Lokomotivu za polufinale Kupa

Nogometaši Rijeke prvi su polufinalisti Hrvatskog kupa...

U četvrtfinalnoj utakmici Hrvatskog kupa u Zagrebu nogometaši Rijeke slavili su protiv Lokomotive s 3-1 (3-0) i plasirali se u polufinale.

Riječani su protiv Lokomotive u Kranjčevićevoj došli do pobjede lakše od očekivanoga, a utakmica je praktički bila gotova već u prvom dijelu kada su gosti postigli tri gola. U 21. minuti kapetan Riječana Mate Maleš je snažnim i preciznim udarcem s 20-tak metara doveo goste u vodstvo. Na 2-0 je nakon pogreške obrane Lokomotive povećao Stefan Ristovski u 38. minuti, a tri minute prije kraja poluvremena u kaznenom prostoru Lokomotive bio je srušen Florentin Matei, a Alexandre Gorgon je precizno realizirao udarac s "bijele točke".

Lokomotiva je smanjila u 79. minuti kada je nakon udarca Cekicija Maleš pogodio vlastitu mrežu.

U srijedu su na programu preostale utakmice četvrtfinala, a sastaju se Inter Zaprešić - Dinamo Zagreb (16 sati), Osijek - Slaven Belupo (16.30) i RNK Split - Hajduk (19 sati).

Pred 300 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Matoc iz Zaprešića.

Strijelci: 0-1 Maleš (21), 0-2 Ristovski (38), 0-3 Gorgon (43pen), 1-3 Maleš (79ag)