Hoffenheim zaustavljen, Bayern grabi prema vrhu

Vodeći Hoffenheim nije izdržao pritisak i poražen je kod Herthe u Berlinu , a u najzanimljivijem dvoboju 12. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je kao gost u Gelsenkirchenu svladao Schalke 04 sa 2-1.

Bayern opet igra sjajno i pomalo se uspinje prema vrhu Bundeslige. Protiv jakog Schalke Bavarci su odigrali vrlo dobro. Poveli su već u 3. minuti golom Tonija, a izjednačio je Farfan samo dvije minute kasnije, da bi konačnih 2-1 za Bayern postavio Ribery u 31. minuti. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je do 60. minute za Schalke.

Do ovoga kola vodeći Hoffenheim izgubio je na gostovanju kod Herthe u Berlinu sa 1-0, a tri boda momčadi iz glavnog grada donio je Voronjin (70). Josip Šimunić igrao je svih 90 minuta u obrani Herthe.

Treći nedjeljni dvoboj između Eintrachta i Stuttgarta završio je 2-2.

Nakon 12 kola vodi Bayer iz Leverkusena sa 25 bodova koliko ima i Hofenheim, dok treći Bayern zaostaje samo bod.