Slavlje za Ibiševića i suigrače

Hoffenheim ipak jesenski prvak

U posljednjem susretu 17. kola njemačkog nogometnog prvenstva Hoffenheim i Schalke su odigrali 1:1, što je bilo dovoljno Ibiševiću i društvu da se okite titulom jesenskog prvaka Njemačke.

Kiks Bayerna protiv Stuttgarta značio je da je Hoffenheimu dovoljan bod za osvajanje u Njemačkoj cijenjenu titulu. Međutim, gosti su poveli pogotkom Asamoaha u 40. minuti, da bi onda ipak izjednačio Teber u 72. minuti i time donio bod Hoffenheimu.

Schalke je utakmicu zaključio s devetoricom igrača - u 57. minuti je isključen Jones, a deset minuta prije kraja utakmice i Engelaar. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić ušao je u igru tek u 90. minuti umjesto Farfana.

Na ljestvici vode Hoffenheim i Bayern sa po 35 bodova, ali Bavarci imaju za 4 pogotka razlike lošiji omjer primljenih i postignutih golova, uoči zimske stanke u Bundesligi.