Štimac nije uspio zaustaviti povratak Hajduka

Igor Štimac doživio je poraz u debiju na klupi Zagreba, i to na 'svom' Poljudu.

Iako se nadao bodu na Poljudu Igor Štimac i njegov Zagreb upisali su i osmi poraz u prvenstvu. Zagreb se dobro branio prvo poluvrijeme ali je u nastavku najgora obrana lige ipak pokleknula. Anas Sharbini zabio je za vodstvo Bijelih u 54. minuti a konačnih 2:0 postavlja Pandža devet minuta kasnije. Hajduku je to treća pobjeda u nizu i sad se nalazi na 8. mjestu ljestvice.

'Vidjeli ste kako igra Hajduk nakon samo tri tjedna rada s novim trenerom. Mi smo imali samo četiri dana za ispravljanje nedostataka. Nema panike, jer ovoj momčadi ne treba galama s klupe. Kroz treninge i s nekoliko pojačanja, kao što je Kruno Lovrek, i mi ćemo krenuti naprijed', rekao je nakon utakmice Štimac.

Šibenik je nastavio s dobrim igrama, ovaj put na Šubićevcu pao je Varteks, bilo je 2:1. Zanimljivo je bilo u Karlovcu gdje su domaćini upisali prvi poraz u prvenstvu. Pobijedio ih je također prošlogodišnji drugoligaš Lokomotiva s minimalnih 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Martinac.

C. Sesvete je odigrala miroljubivih 1:1 sa Slavenom. Od ostalih današnjih utakmica ističemo visoku pobjedu Osijeka nad Zadrom 3:0, te remi Zadra i Cibalije.