HNL: Sjajan derbi u Vinkovcima, Hajduk nemilosrdan

Završene su četiri večernje utakmice 15. kola 1. HNL. Cibalia i Osijek remizirali su u Vinkovcima.

Derbi utakmica između Cibalije i Osijeka završena je s miroljubivih 1:1. No, s obzirom na prilike moglo je biti puno više pogodaka na obje strane. Zanimljiv nenogometni detalj dogodio se u drugom poluvremenu. Cibalijini očito najradikalniji Ultrasi izvjesili su transparent s natpisom 'obrigado portugal', u prijevodu hvala Portugal, na što ih je dobar dio zapadne tribine izviždao.

Poveli su Osječani pogotkom Barišića u 13. minuti ali su uporni Vinkovčani uspjeli doći do boda pogotkom večeras sjajnog Pavličića u 50. minuti. No, i jedni i drugi mogli su zabiti bar još dva pogotka, a u samoj završnici Pavličić je zamalo  zabio još jedan sjajan pogodak iz slobodnjaka ali je gostujući vratar sjajno obranio njegov udarac.

Hajduk je na Poljudu s uvjerljivih 6:0 isprašio poljednjeplasiranu momčad prvenstva Croatiu iz Sesveta. Ibričić se dva puta upisao u strijelce, a u samoj završnici zabili su i mladi Vukušić, te Anas Sharbini sa 11 metara. Splićani su ovom golijadom čini se napokon izašli iz krize realizacije, no ipak treba reći da Sesvećani kao posljednji na ljestvici i nisu bili dostojan protivnik.

Rijeka je na Kantridi pod novim trenerom Gračanom s 2:0 pobijedila susjednu Istru. Pri isteku prvog poluvremena domaći su poveli pogotkom Štroka. U samoj završnici Rijeka, točnije Fernandez je promašio najstrožu kaznu, ali za sigurnu pobjedu pobrinuo se Križman u 90. minuti utakmice.

Varteks i Slaven Belupo odigrali su negledljivu utakmicu u Varaždinu. Negledljivu, zato što je cijelu utakmicu teren prekrivala gusta magla, te se zbog kolike tolike vidiljivosti utakmicu odigrala na granicama regularnosti. No, vjerojatno zbog toga i nije bilo puno prilika kao ni golova, završilo je 0:0.

Ranije su završene tri utakmice 15. kola. Još jučer Zagreb je s uvjerljivih 4:0 svladao Zadar. Danas posliepodne Inter je s minimalnih 1:0 svladao Lokomotivu na Maksimiru, pogotkom Dode u 90. minuti. U Šibeniku je pak domaćin također do minimalne pobjede protiv Međimurja došao u sudačkoj nadoknadi pogotkom Alispahića i time izbio na drugo mjesto na ljestvici.

Odigrano u petak:

Zagreb - Zadar 4:0 (Vugrinec 3, 90, Krstanović 56, Kartelo 88)

Danas:

Šibenik - Medimurje 1:0 (Alispahić 90+1)
Lokomotiva - Inter Z. 0:1 (Dodo 90)

Odigrane večeras:

Cibalia - Osijek 1:1 (Barišić 13, Pavličić 50)
Hajduk - Croatia S. 6:0 (Vejić 20, Ibričić 44, 71, Paraiba 52, Vukušić 76, An. Sharbini 84-11m)
Rijeka - Istra 1961 2:0 (Štrok 42, Križman 90)

1 Dinamo                14 10 2 2 44:8 36    32
2 Šibenik                 15 9 3 3 16:14 2      30
3 Cibalia                  15 8 5 2 23:7 16     29
4 Osijek                   15 8 4 3 32:24 8     28
5 Slaven B              15 8 3 4 26:22 4      27
6 Karlovac              14 6 5 3 13:9 4        23
7 Hajduk                 15 6 4 5 20:12 8     22