HNL: Hajduk iščupao bod u Međimurju

Splićani su u Čakovcu ponovno pružili blijedu igru. Iako je završilo 1:1 Međimurje je moglo i slaviti.

Nakon pobjede protiv Dinama na Poljudu u prošlom kolu Splićani su otišli u Međimurje potvrditi dobru formu. No, od dobre forme ništa. Iako je Ibričić već u 7. minuti donio vodstvo 'Bijelima' većinu utakmice ekipa Međimurja bila je bolja. Velika pogreška Šerića u 35. minuti stajala je Hajduk izjednačenja. Šerić je glavom poslužio Cicera Limu čiji udarac se od vratnice odbija do Golubovića koji uspijeva loptu ugurati u mrežu. Domaćin je mogao i slaviti. Melnjak je sjajno pucao u 64. minuti ali vratnica je spasila Splićane od još jednog poraza.

Pravu ljepoticu u Gradskom vrtu odigrali su Osijek i Zagreb. Osječani su nakon prvih pola sata imali 2:0, i vjerojatno su svi pomislili da će zbog blatnog terena mreže duže mirovati. No prvi Vugrinec smanjuje na 2:1u 35. minuti a samo minutu kasnije Knežević vraća vodstvo Osijeka na 2 razlike. No, Vuga je u narednih 6 minuta postigao još dva pogotka i na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 3:3, a Vugrinec je hattrickom stigao do 105. gola u HNL-u. No Osječani su bolju igru u nastavku oplodili još jednim pogotkom Kneževića te Miličevića za konačnih 5:1.

Cibalia je nastavila sa odličnim igrama. U Zagrebu su Vinkovčani sa 3:0 svladali Croatiju iz Sesveta te se vratili na drugo mjesto na ljestvici. Sesvećani su na dnu sa Zagrebom. Inter je u Zaprešiću sa uvjerljivih 3:0 svladao Rijeku i tako se odmaknuo sa dna ljestvice, a treneru Rijeke Vuliću zadao nove brige.

Danas ranije Slaven Belupo je u Koprivnici dočekao oslabljenu Lokomotivu. Naime, Lokosima su nedostajali prvi stoperski dvojac Bagarić i Puljić, a nije bilo ni kartoniranog Antolića. Farmaceuti su od početka krenuli agresivnu a nakon nekoliko sjajnih obrana Kelava je morao kapitulirati u 41. minuti. Strijelac pokazat će se jedinog pogotka na utakmici bio je Poredski.

Zadar je u Stanovima pobijedio Varteks 2:0 i tako ga pretekao na ljestvici. Domaći su poveli u 16. minuti. Ubačaj iz kornera dobro je iskoristio mladi Zadranin Santini koji glavom pogađa za 1:0. Santini je postao i junak današnjeg dvoboja jer je također nakon prekida glavom zabio pogodak za pobjedu Zadra 2:0.

Ranije je Istra iznenađujuće svladala Karlovac. Čini se da je otkaz za dosadašnjeg trenera Puljana Elvisa Scoriju pozitivno utjecao na igrače Istre. Istra je povela u 19. minuti. Strijelac je bio Asim Šehić s bijele točke. Konačnih 2:0 postavio je Traore u 68. minuti kada je sa Šehićem odlično izigrao obranu gostiju.

Večerašnje takmice:

Croatia Sesvete - Cibalia 0:3 (Pavličić 10', Husić 18', Kresinger 76')
Inter Z. - Rijeka 3:0 (Cavrić 36', Šarić 55', Barišić 60')
Medimurje - Hajduk 1:1 (Golubović 35'/Ibričić 7')
Osijek - Zagreb 5:3 (autogol Oršulić 23', Pranjić 32', Knežević 36', 58', Miličević 84'/Vugrinec 35',38', 41')