Inter dočekao kiks

Završila sezona HNL-a: Otklonjen i posljednji upitnik

Utakmicama na Maksimiru i u Parku mladeži kompletirano je posljednje, 36. kolo sezone.

U zadnjim dvama utakmicama ove HNL sezone pobjede su upisali Dinamo i Slaven Belupo.

Klubovi koji su u utorak odmjerili snage u finalu Kupa na pobjednički su način završili sezonu koju će u oba tabora označiti vrlo uspješnom.

Na Maksimiru je Lokomotiva bila domaćin Dinamu koji je slavio 4:0.

Prvi pogodak postigao je Marko Rog u 23. minuti da bi Armin Hodžić u 29. povisio vodstvo Modrih.

U međuvremenu je u 27. minuti, simbolički (jer taj broj nosi i na dresu) izašao iz igre i od aktivnog igranja nogometa se oprostio Jerko Leko.

Već u drugoj minuti nastavka Amer Gojak postiže treći gol, a priču zaključuje Junior Fernandes.

Inter hit sezone

Jedina nepoznanica uoči posljednjeg kola bila je tko će završiti na petom mjestu. Na koncu je to Inter Zaprešić, koji je još u petak obavio svoj dio posla protiv Osijeka, a onda i dočekao večerašnji poraz Splita kojemu je zbog identičnog međusobnog omjera ali bolje gol-razlike bio dovoljan i remi da završi u gornjoj polovici ljestvice.

Slaven Belupo je u Parku mladeži pobijedio 2:0. U 15. minuti strijelac je bio Muzafer Ejupi dok je u 68. autogol postigao Slavko Blagojević.