Treći gostujući trijumf

Lokomotiva slavila u Zaprešiću, Nestorovski pobjegao Hodžiću

Prva utakmica 16. kola HNL-a odigrana je u Zaprešiću.

U prvoj utakmici 16. kola HNL-a Lokomotiva je u Zaprešiću pobijedila Inter 2:1 i preskočila ga na ljestvici. Interu je ovo bio drugi domaći poraz, a Lokomotivi treća pobjeda u gostima.

Zagrepčani su poveli u 26. minuti, a strijelac je bio Luka Capan. Sredinom nastavka, kada se lomila utakmica, Franko Andrijašević u 67. minuti povećava prednost gostiju.

Inter uspijeva smanjiti, Ilija Nestorovski u 75. minuti matira Zeleniku, ali to je bilo sve od domaćih. Snalažljivom makedonskom napadaču to je bio već 11. gol ove sezone kojim je podebljao svoj status najboljeg strijelca HNL-a. Prvi pratitelj mu je Dinamov Armin Hodžić koji će priliku za sustizanje imati u nedjelju kada Modri dočekuju Istru 1961.

Kolo se nastavlja subotnjim dvobojima Osijek - Hajduk (15:00) i Zagreb - Slaven Belupo (19:00), a u nedjelju se sastaju Dinamo - Istra 1961 (15:00) te Rijeka - Split (19:00).