Nastavak mrtve trke

U 25. kolu HNL-a vodeći dvojac upisao je nove pobjede, s tim da se Dinamo strašno mučio protiv Intera na Maksimiru i trijumf osigurao tek u 81. minuti golom Mandžukić, dok su Splićani zahvaljujući Ibričiću i Gabriću nešto mirnije stigli do tri boda.

Nastavlja se mrtva trka između dvije najjače momčadi u Hrvatskoj. Iako nisu briljirali, Dinamo i Hajduk upisali su nove pobjede na domaćem terenu i tako je razlika između Jurčićeve i Mišine momčadi ostala jedan bod.

Dinamo je bio veliki favorit protiv slabašnog Intera iz Zaprešića u Maksimiru, no Modri su igrali neuvjerljivo i slabo veći dio utakmice pa je čak i pobjeda došla u pitanje, jer je 0:0 bilo sve do 81. minute, kada je nakon jedne velike gužve Mario Mandžukić doslovno ugurao loptu u mrežu i donio Zagrepčanima važna tri boda u borbi za naslov prvaka.

Pobjednički gol Mandžukića možete vidjeti ovdje.

Hajduk također nije igrao fantastično, pogotovo ne u prvom poluvremenu, no Splićani su se probudili u nastavku i golovima Ibričića i Gabrića osigurali trijumf nad neugodnom Cibalijom iz Vinkovaca, koja je njegove rivale strašno namučila u prošlom kolu.

Lijepi gol Ibričića možete pogledati ovdje.

I u preostale tri odigrane utakmice domaćini su stigli do sigurnih pobjeda: Slaven 5:1 protiv Croatije Sesvete, Rijeka 4:1 protiv Varteksa, Zagreb 1:0 nad Osijekom.

Šibenik i Zadar igraju večernju utakmicu.