Laka pobjeda protiv Osijeka na Poljudu

HNL: Hajduk trijumfalno preuzeo vodstvo

Splitski Hajduk preuzeo je, najmanje na nekoliko sati, vodeće mjesto na ljestvici HNL-a, nakon uvjerljive 3:1 pobjede protiv Osijeka na Poljudu.

Ante Miše i Hajduk stigli su do još jedne sigurne pobjede, kao što je bilo i očekivano. Doma protiv Osijeka Splićani su poveli u pogotkom Srđana Andrića u 25. minuti, da bi u drugom poluvremenu s dva lijepa pogotka Andrića i Ibričiča potpuno riješili utakmicu. Za Osijek je poraz ublažio Barišić. Osim četiri lijepa pogotka, 6 tisuća navijača imalo je priliku vidjeti i jedan crveni karton, čovjeka koji je obilježio ovaj dvoboj, Srđana Andrića.

Od ostalih dvoboja valja izdvojiti preokret Slaven Belupa doma protiv Rijeke. Iako su Koprivničani gubili, dva pogotka Vručine u drugom poluvremenu donijela su im veliku pobjede.

Posebno su se u 17. kolu istakli Šibeničani, koji su u gostima kod Zagreb ubilježili veliku 4:0 pobjedu. Strijelci su bili Rodić dvaput, Zec i Kovač. Cibalija je pak očekivano pobijedila Croatiju Sesvete 3:1 u Vinkovcima, a Zadar i Inter remizirali su na Stanovima.

Nakon 17. odigranih utakmica Hajduk vodi s dva boda prednosti ispred Dinama, no Modri imaju utakmicu manje i to onu večerašnju protiv Varteksa. Pobjeda Vlakove momčada značila bi povratak na čelo HNL-a.