Remi u Zaprešiću

Raspucani Hajduk sa šest komada najavio veliki derbi

Na poluvremenu nije izgledalo da će se u nastavku dogoditi prava kanonada.

U dvije uzastopne domaće HNL utakmice Hajduk je zabio 10 golova. Nakon prošlotjedne četvorke Slaven Belupu, Bijeli su ove subote sa 6:1 svladali Cibaliju u dvoboju koji je poslužio kao zagrijavanje za veliki derbi s Dinamom na Maksimiru (nedjelja, 2. listopada, 17:00).

Već u sedmoj minuti Ahmed Said Said je doveo Hajduk u vodstvo koje je potrajalo do 34. kada Marko Dabro koristi jednu smušenu reakciju obrane domaćih i poravnava.

Na odmoru su Vinkovčani držali bod, ali ne zadugo. Franck Ohandza je u 54. matirao Mladena Matkovića, a na dva gola prednosti Hajduk odlazi snažnim udarcem Zvonimira Kožulja s gotovo 25 metara u 71. minuti.

U finišu se Cibalia potpuno raspala... Ohandza u 84. udarcem iz daljine postiže svoj drugi gol, a u strijelce su se upisali i Jefferson u 87. i Marko Futacs u 89.

Prije ove utakmice snage su odmjerili Inter Zaprešić i Slaven Belupo, a završilo je 1:1. Domaćini su poveli preko Ivana Blaževića, a konačan rezultat postavio je Selim Bouadla.