HNL: Domaćini stopostotni, Slaven visoko leti

Završene su tri utakmice 14. kola 1. HNL, sve tri pobjede odnijeli su domaćini...

Slaven Belupo je u Koprivnici dočekao oslabljenu Lokomotivu. Naime, Lokosima su nedostajali prvi stoperski dvojac Bagarić i Puljić, a nije bilo ni kartoniranog Antolića. Farmaceuti su od početka krenuli agresivnu a nakon nekoliko sjajnih obrana Kelava je morao kapitulirati u 41. minuti. Strijelac pokazat će se jedinog pogotka na utakmici bio je Poredski.

Drugo poluvrijeme Belupo je promašio niz izglednih prilika koje su mu se zamalo osvetile jer je Lokomotiva u finišu utakmice imala tri izgledne prilike za poravnanje ali Pandža i Peko nisu uspjeli zabiti. Slaven je ovom pobjedom trenutno zasjeo na treće mjesto ljestvice sa 26 bodova.

Zadar je u Stanovima pobijedio Varteks 2:0 i tako ga pretekao na ljestvici. Domaći su poveli u 16. minuti. Ubačaj iz kornera dobro je iskoristio mladi Zadranin Santini koji glavom pogađa za 1:0. Santini je postao i junak današnjeg dvoboja jer je također nakon prekida glavom zabio pogodak za pobjedu Zadra 2:0.

Ranije je Istra iznenađujuće svladala Karlovac. Čini se da je otkaz za dosadašnjeg trenera Puljana Elvisa Scoriju pozitivno utjecao na igrače Istre. Istra je povela u 19. minuti. Strijelac je bio Asim Šehić s bijele točke. Konačnih 2:0 postavio je Traore u 68. minuti kada je sa Šehićem odlično izigrao obranu gostiju. Karlovcu je ovo drugi uzastopni poraz (nakon Šibenika), dok se Istra (12 bodova) s ovom pobjedom malo odvojila od dvojca na začelju, Croatije iz Sesveta (7) te Zagreba (7) koji svoje utakmice igraju kasnije.

Kretanje večerašnjih rezultata i strijelaca 14. kola Prve HNL možete pratiti na Dnevnik.hr-u...