Balaban donio pobjedu protiv Varteksa

HNL: Dinamo vratio izgubljeni tron

Aktualni hrvatski nogometni prvak minimalnom 1:0 pobjedom vratio se u Varaždinu protiv Varteksa na prvo mjesto ljestvice HNL-a. Dinamu je trijumf donio Boško Balaban, pogotkom u 70. minuti

Iako umorni od 'dvoboja desetljeća' protiv Spartaka iz Moskve, Dinamovi igrači našli su snage za ostvarivanje važne pobjede u Varaždinu, kojom su se vratili na prvo mjesto HNL-a.

Domaći Varteks odigrao je jednu blijedu utakmicu u kojoj je praktički samo jednom ozbiljno zaprijetio Butini, dok je Dinamo imao čitav niz velikih prilika. Mikić, Badelj, Tadić i društvo zapucali su pregršt gol šansi, a Balaban i Sammir pogodili okvir gola, no spas je došao u 70. minuti, kada je tek iz četvrtog Dinamovog udarca u tom napadu Balaban poslao loptu u mrežu, nakon čega više nije bilo povratka za domaće nogometaše.

Jedina svijetla točka varaždinske momčadi bio je sjajni vratar Saša Dreven, koji je sjajno branio tijekom cijeli utakmice i zaslužan je što poraz Varteksa nije bio teži.

Na tablici HNL-a nema promjena u odnosu na prošlo kolo: vodeći dvojac upisao je nove pobjede i sada Dinamo ima 36 bodova, a Hajduk zaostaje jedan bod.