Rijeka i Cibalija do pobjeda u nadoknadi

Dinamo se namučio protiv Zadra

Ivankovićev Dinamo tek je u posljednjih 20 minuta utakmice uspio slomiti posljednju momčad Lige. U 15. kolu HNL-a Modri su svladali Zadar 2:0, a strijelci su bili Hrgović i Šokota.

Iako njegov Dinamo nije briljirao, Branko Ivanković uspješno je zadržao svoj posao. Pobjedom protiv Zadra aktualni hrvatski prvak zadržao je vodeće mjesto na tablici, što je Mamićev kriterij za zadržavanje Ivankovića.

Dinamo je teškom mukom došao do pobjede, a tek je u 70. minuti poveo protiv neugodnih Zadrana, koji drže zadnje mjesto na tablici, ali igraju prilično dobro. Prvi gol zabio je Hrgović, drugi u 90. minuti Tomo Šokota, za naizgled sigurnu pobjedu Modrih.

Od drugih utakmica valja izdvojiti iznimno zanimljive dvoboje u Zaprešiću i Rijeci, gdje su pobjednici odlučeni u sudačkoj nadoknadi. Cibalija je pobijedila Inter golom Hušića iz slobodnjaka u 90. minuti, dok je Rijeka stigla do trijumfa u 95. minuti golom Cerića.

Šibenik je odigrao još jednu dobru utakmicu doma i pobijedio Varteks 2:0, dok je Zagreb iznenadio u gostima Osijek 0:2.

Navečer se igra derbi kola u Koprivnici, Slaven Belupo protiv Hajduka.