Uzbuđenja je bilo i u Šibeniku

HNL: Dinamo raspucan, prva pobjeda Istre

Andrej Kramarić je protiv Međimurja bio prva violina Modrih. Uz njega, svoj prvijenac je zabio Papadopoulos, a odličan je bio i Slepička. Puljani su stigli do prvih bodova u prvenstvu, dok su preostale dvije utakmice završile neodlučeno…

Aktualni prvak ušao je u sezonu furiozno i od samog starta potvrdio ulogu prvog favorita prvenstva.

U Maksimiru smo gledali još jednu suverenu pobjedu Dinama. Iako je Jurčić istrčao s dosta izmijenjenim sastavom, dovoljna je bilo inspiracija Slepičke te hladna egzekucija Kramarića i Modri su već imali 2:0.

Nakon sedmice Istri, Međimurje je palo sa 4:0. Epitet igrača utakmice ponio je mladi Andrej Kramarić, koji je postigao dva pogotka i najavio da od njega u budućnosti možemo očekivati velike stvari. Proradio je i Papadopoulos, koji je u 80. minuti zabio prvijenac za Dinamo.

Istra je stigla do prve pobjede u jednoj ne previše zanimljivoj utakmici. Prvo poluvrijeme ponudilo je siromašnu igru bez pogodaka, ali je u nastavku proradila 'pipa' i Šehić je s dva rana pogotka doveo Istru u vodstvo.

Najbolji pojedinac u redovima Lokomotive, Nino Bule, uspio je na trenutak vratiti nadu i smanjiti vodstvo na 2:1. Međutim, druga momčad Dinama nije imala više snage te je na kraju primila još jedan gol.

Novi prvoligaš Karlovac je odigrao još jednu utakmicu koja je završila neodlučeno. U prvom domaćem susretu Karlovčani su odigrali bez pogodaka protiv Sesvećana. Domaćin je ušao u susret kao lagani favorit, bolje je otvorio i krenuo po prvu, povijesnu pobjedu. Obje momčadi su imale svoje prilike, ali nije bilo potrebne mirniće u realizaciji.

Na Šubićevcu je bilo puno uzbuđenja. Šibenčani su krenuli odlično, poveli s 2:0 do poluvremena i pomislili da su nova tri boda u džepu, ali i oni su se opekli na mladoj ekipi Osječana.

Ime utakmice svakako je Vedran Nikšić, koji je uspio vratiti Osijek iz ponora. Isti igrač bio je dvostruki strijelac za goste, a drugi pogodak je zabio s bijele točke u 90. minuti. Na kraju susreta bilo je dosta pritužbi na račun suca Šimčića.