HNL: Dinamo lako kroz Zaprešić

Aktualni prvak Hrvatske i vodeći na ljestvici, zagrebački Dinamo, s pola je snage došao do nova tri boda u Zaprešiću. Rijeka je osvojila bod u Kranjčevićevoj, a Osijek je slavio u slavonskom derbiju u kojem je sudac ponovo bio u centru pažnje.

Dinamo se od danas može mirno pripremati za probuđeni Tottenham i drugo kolo Lige UEFA. Modri su u Zaprešiću sve riješili u prvom dijelu utakmice, a u drugom su sve misli bile okrenute prema Londonu.

No, Inter je pred 2 tisuće gledatelja iznenadio goste već u 2. minuti. Nino Bule još iz Hajduka zna kako zabiti Dinamu, no njegov pogodak 'poništio' je Mandžukić osam minuta kasnije. U 19. je Vrdoljak povisio na 1:2, a konačan rezultat postavio je Morales lijepim golom u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela utakmice.

Unatoč nizu ispada, od kojih je posljednji bio vrijeđanje policajca, zbog čega je i priveden u policijsku postaju, Dini Drpiću danas je dodijeljena čast da bude kapetan Dinama.

Naime, kapetan Igor Bišćan nije mogao igrati zbog tri žuta kartona, a trener Ivanković sve do danas nije htio reći hoće li kapetan biti Drpić, Balaban ili npr. Mikić. Na kraju se ispostavilo da je Modre u pobjedu u Zaprešiću kao kapetan vodio baš onaj najproblematičniji - Drpić.

Slavonski derbi nekad je privlačio više od 2 i pol tisuće gledatelja koliko ih je danas bilo na vinkovačkom stadionu. Osijek je u prvom dijelu vodio golom Smoje iz 8. minute, a onda smo vidjeli mali kaos na terenu koji je sudac Strahonja okončao sviravši kraj prvih 45. minuta.

On je prvo u sudačkoj nadoknadi dosudio jedanaesterac za Cibaliju, no nakon protesta gostujućih igrača i konzultacija s pomoćnim sucem poništio je svoju odluku. Tada su eksplodirali domaći igrači, a Strahonja je na odmor otišao uz pratnju policije. U drugom dijelu Barišić je s dva pogotka (59, 85) postavio konačnih 0:3 za veliko slavlje brojnih gostujućih navijača.

Rijeka je u Kranjčevićevoj vodila golom Ah. Sharbinija iz 10. minute s 11 metara do posljednjih 15 minuta kada konačnih 1:1 u 76. minuti postavlja Vugrinec. Susret Zagreba i Rijeke pratilo je samo 500 gledatelja. Croatia Sesvete ugostila je Šibenik na Maksimiru na nije bilo golova. Šibenik je s novim bodom četvrti na ljestvici i zasad slovi kao najveće iznenađenje prvenstva.

'Hrvatski Tottenham', kako tepaju Zadru, otkinuo je bod još jednom klubu s vrha ljestvice i polako se vraća u život. Hajduku su prošlo kolo uzeli sva tri, a danas su dvije minute prije kraja susreta zaradili bod protiv drugoplasiranog Slaven Belupa. Gosti su poveli u 38. minuti golom Jajala, no Slavenove promašaje domaćini su kaznili u 88. minuti kada Batur postavlja konačnih 1:1.

Zagreb – Rijeka 1:1
Inter – Dinamo 1:3
Croatia Sesvete – Šibenik 0:0
Cibalia – Osijek 0:3
Zadar – Slaven Belupo 1:1

Večeras: Varteks - Hajduk