breaking news !: UŽIVO Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"

HNL: Pola tuceta u mreži Belupa, podrška i Modriću!

U posljednjoj utakmici šestog kola Prve HNL Dinamo je doslovno pregazio momčad Slaven Belupa i preuzeo prvo mjesto na tablici. Katastrofa za Dalićevu ekipu počela je već u četvrtoj minuti, a moglo je završiti i s većom razlikom...

Modri su već nakon deset minuta vodili s dva pogotka razlike. Dinamo je od starta potvrdio da je za stepenicu više od ostalih u HNL. Prvi pogodak djelo je mladog Tomislava Barbarića, kojem je to ujedno i prvijenac u modrom dresu.

Morales je izveo korner s desne strane i odlično pronašao mladog Dinamovog stopera, koji lijepo posprema loptu iza leđa gostujućeg vratara. Nekoliko minuta kasnije dosuđen je čisti je 11-erac za Dinamo, a siguran realizator je Morales.

U 25. minuti novi pogodak u mreži Slaven Belupa. Ponovno je u glavnoj ulozi Morales koji fino gura loptu u prostor za Mandžukića, a prvi topnik Modrih je pogodio za 3:0.

>> HNL: Hajduk konačno pobijedio, Karlovac preuzeo vrh

Ali čini se kako gosti nikako ne uspijevaju doći do zraka. Morales je imao jednu odličnu priliku i pogodio spojnicu, a Sivonjić je na asistenciju Papadopoulosa zabio četvrti gol za domaćina. Ipak, ovaj pogodak je pao uz dosta sreće, jer je lopta završila iza leđa Rodića nakon dosta odbijanja.

Jurčić može biti prezadovoljan igrom i rezultatom,  gosti su imali tek jednu ozbiljnu šansu preko Jurića, koji nije uspio iskoristiti dobru poziciju za pogodak.

Lijepi trenutak dogodio se nakon što se s tribina začula podrška ozlijeđenom Luki Modriću: 'Ne daj se Luka!' A svoj doprinos je dao i Mandžukić, koji je nakon proslave gola pokazao majicu s natpisom: 'Luka, nema predaje'

Nastavak je ponudio nešto slabiji tempo, a trener Dinama je dobio priliku da provjeri još neke igrače ili da nekoga odmori. A svoje minute za predstaviti se publici dobio je i Leandro Cufre, koji je pokazao da se radi o vrlo ozbiljnom pojačanju i pravom nogometnom profesionalcu.

Kasnije je u igru ušao i Sammir koji je dobio salvu zvižduka, a navijači mu najviše zamjeraju pristup i premalo zalaganja. Ali ja zato drugi Dinamov stranac daleko najbolji vezni igrač modrih. Morales je imao nekoliko odličnih solo akcija, ali i potencijalnih asistencija koje su izmamile pljesak tribina.

Novi 11-erac za Dinamo, a izvođač je Pedro Morales, vjerojatno prvo ime susreta. Čim je Dinamo malo pritisnuo i pojačao presing odmah je pao gol. Nije prošlo niti tri minute, a stigao je i šesti pogodak, što je stvarno već katastrofa za sastav Zlatka Dalića.

Strijelac je Badelj, a možete pogađati tko je bio asistent - Morales! Ubačaj je išao na nekih 10-ak metara gdje neometan nailazi Badelj i lijepo zabija za visokih 6:0.

Do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao. Sammir je imao jedan dobar udarac prema golu, ali lopta je sijevnula pored desne vratnice. Modri su se na najbolji mogući način iskupili za lošu predstavu protiv Heartsa.

Dinamo je uputio samo osam udaraca u okvir vratiju i zabio čak šest pogodaka. Svaka čast!