HNL: Dinamo jedva slavio protiv tvrde Lokomotive

Završeno je 7 utakmica 9. kola HNL, Dinamo je s minimalnih 1:0 slavio protiv Lokomotive.

Iako je cijelo vrijeme pritiskao Dinamo je tek s 1:0 slavio protiv svog 'satelita' Lokomotive. Najbolji u redovima Dinama ponovno je bio Pedro Morales koji je i asistirao Mandžukiću za pogodak u 44. minuti. Morales je imao i odličan udarac iz slobodnjaka kada je lopta pogodila spojnicu vratnice i grede. Ovu utakmicu trener Jurčić sigurno će brzo zaboraviti jer je ponovno nedostajalo konkretnosti u igri Modrih.

Naljepšu utakmicu kola odigrali su Slaven Belupo i Osijek. Već nakon prvog poluvremna 'Farmaceuti' su imali vodstvo 3:0. Osijek je kakvu takvu nadu vratio u 56. minuti pogotkom Kneževića, ali Tepurić u 80. minuti vraća na 3 razlike. Hrnčević ipak vraća na 4:2 četiri minute prije kraja, ali Tepurić u sudačkoj nadoknadi postavlja konačnih 5:2.

Zadrani su dugo vremena bili u minusu protiv Istre, gosti su poveli u 28. minuti a bod Zadru donio je Bilaver u 78. minuti. Mogli su domaći i do pobjede ali u završnici utakmice promašili su nekoliko zicera.

Varteks i Karlovac odigrali su nezanimljivu utakmicu u Varaždinu. Bez puno prilika tijekom cijele utakmice presudio je pogodak Karlovčanina Tokića u trećoj minuti sudačke nadoknade. Karlovac tako nastavlja s odličnim rezultatima u premijernoj sezoni u HNL-u.

Sjajan debi na klupi Rijeke imao je Zoran Vulić. Rijeka je sa uvjerljivih 4:0 na Kantridi isprašila Međimurje i pretekla ga na ljestvici. Odličnu partiju odigrali su Matija Matko i Fernandez koji su sa po dva pogotka potopili goste iz Čakovca. Mrežu gostiju načeo je Matko pri kraju prvog poluvremena a onda je u nastavku uslijedila riječka kanonada.

Croatia iz Sesveta je pak stigla do prve pobjede u prvenstvu. Sa 2:1 u gostima slavili su u Zaprešiću. Sesvećani su poveli već u 3. minuti golom Bošnjaka, a povisio je Celiščak početkom drugog poluvremena. Poraz je ublažio Gulić. Treba dodati da na vratima Intera nije bilo mladog Delača koji je završio na liječničkom pregledu, nakon čega mu je ustanovljena mononukleoza.

Podsjetimo, jučer je Šibenik nanio i rekordni deveti poraz Zagrebu pobjedom 2:0 u Kranjčevićevoj. Hajduk sutra gostuje kod Cibalije.

Petak:
Zagreb – Šibenik 0:2

Danas odigrane:
Rijeka – Međimurje 4:0 (Matko 45', 53', Fernandez 62', 90')
Inter – C. Sesvete 1:2 (Gulić 67'/M. Bošnjak 3', Celiščak 50')
Lokomotiva – Dinamo 0:1 (Mandžukić 44')
S. Belupo – Osijek 5:2 (Posavec 14', Delić 36', Vojnović 44', Tepurić 80', 90'+3/Knežević 56', Hrnčević 86')
Zadar – Istra 1961 1:1 (Bilaver 75'/Šehić 28')
Varteks – Karlovac 0:1 (Tokić 90'+3)