25. trijumf Modrih

Dinamo u generalci za finale Kupa bolji od Slaven Belupa

Pretposljednje kolo HNL-a otvoreno je utakmicom u Koprivnici.

U prvoj utakmici 35. kola HNL-a Dinamo je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 3:0 i upisao 25. ovosezonski prvenstveni trijumf.

Isti klubovi sastat će se u utorak u Osijeku u finalu Kupa za koje je ovaj dvoboj poslužio kao generalna proba. I Željko Kopić i Zoran Mamić stoga su na teren poslali kombinirane postave.

Nakon pola sata otvorene igre u kojoj su jedni i drugi imali dobre šanse za postizanje pogotka, Modri su do poluvremena riješili pitanje pobjednika.

Marko Pjaca je u 35. postigao prvi, a Leonardo Sigali u 44. minuti drugi gol za goste. U posljednjim trenucima susreta, u prvoj minuti sudačke nadoknade konačan rezultat postavio je Armin Hodžić.

HNL se nastavlja subotnjim dvobojima Lokomotiva - Zagreb i Osijek - Rijeka dok se u nedjelju sastaju Istra 1961 i Split te Hajduk i Inter Zaprešić.