Prednost opet ista

Dinamo neokrznut kroz Zaprešić: Soudani donio sva tri boda

Aktualni prvaci nastavili su u pobjedničkom ritmu i na gostovanju kod Diva iz predgrađa.

U 30. kolu HNL-a Dinamo je pobijedio Inter Zaprešić 1:0 na gostovanju i time zadržao četiri boda prednosti u odnosu na Rijeku koja je u subotu bila bolja od Zagreba.

U prvom poluvremenu momčad trenera Zorana Mamića unatoč terenskoj premoći nije uspjevala stvoriti puno izglednih prigoda za postizanje pogotka. Tek u 41. minuti nakon prodora po desnoj strani Rog pravodobnom loptom pronalazi utrčalog Soudanija koji iz blizine šalje loptu u dalji kut nemoćnog Čovića.

U 50. minuti Henriquez se sam izborio za prigodu za pogodak ali njegov oštar udarac zaustavlja vratar domaćih Čović, koji je u 63 minuti obranio i udarac Roga.

Unatoč terenskoj premoći nogometaši Dinama do kraja utakmice nisu uspjeli postići drugi pogodak, a nogometaši Intera već četiri uzastopne utakmice nisu uspjeli osvojiti tri boda.