Pjesnici prežaljeni

Nula Zagreba i Intera: Zaprešićani sve bliže ostanku

Nakon reprezentativne stanke nastavljen je HNL.

U prvoj utakmici 29. kola HNL-a nije bilo golova.

Zagreb i Inter Zaprešić su na stadionu u Kranjčevićevoj odigrali 0:0 pred 200-tinjak gledatelja.

Umjesto pogodaka, dvoboj su obilježila dva crvena kartona. U 84. minuti drugi žuti dobio je Interov Marko Ćosić, ali samo tri minute kasnije sudac Ante Vučemilović iz Osijeka pokazao je izravni crveni karton Anti Gudelju.

I dok su domaćini ostali na jednoj pobjedi u dosadašnjem dijelu prvenstva i već ih se može smatrati novim drugoligašima, Interu će i ovaj bod biti dragocjen na putu do ostvarenja glavnog klupskog cilja - ostanka u ligi.

Podsjećamo, zadnji ispada izravno, a predzadnji ide u dodatne kvalifikacije s drugim sastavom Druga HNL (trenutno je to Cibalia).

U ostalim utakmicama 29. kola sastaju se Istra 1961 i Lokomotiva, Slaven Belupo - Rijeka, Dinamo - Osijek i Split - Hajduk.