Barem do nedjelje

FOTO Rijeka svladala Lokomotivu i preskočila Dinamo

HNL je nastavljen dvobojem na Rujevici gdje su slavili domaćini.

U 22. kolu HNL-a Rijeka je pobijedila Lokomotivu 2:0 i izbila na vrh ljestvice, barem do nedjelje kada Dinamo igra protiv Zagreba u Kranjčevićevoj.

Utakmicu su bolje otvorili gosti, dvaput su se u uvodnim minutama našli sami pred Ivanom Vargićem, ali nisu bili precizni ni Franko Andrijašević ni Mirko Marić. Vrlo brzo nakon toga Riječani su riješili pitanje pobjednika.

U 18. minuti Marin Tomasov je pobjegao dvojici igrača Lokomotive i matirao Olivera Zeleniku nakon jedne odlične duge lopte. U 26. Mario Gavranović, veliko pojačanje Rijeke za vrh napada, pokazuje svoj golgeterski instinkt i iz okreta poveća prednost domaćih.

Momčad Matjaža Keka zadržala je ta dva gola do kraja utakmice, a jedino što će malo poremetiti atmosferu u redovima Rijeke jest žuti karton kojeg je dobio slovenski stoper Miral Samardžić, koji će zbog toga propustiti veliki okršaj s Dinamom na Maksimiru (nedjelja, 21. veljače, 17:00).