Pjesnici drže fenjer

Split slavio u Zagrebu: Tri dosuđena penala, a pogođen jedan

U zadnjem dvoboju 14. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši RNK Splita pobijedili Zagreb s 2:1(1:0).

U uzbudljivoj utakmici u Kranjčevićevoj s tri kaznena udaraca, od čega dva promašena, Split je pobijedio Zagreb 2:1, koji je i dalje zadnja momčad HNL-a.

Split je poveo u 43. minuti preko Mirka Oremuša, a Zagreb je u 53. minuti imao veliku priliku za izjednačenje, ali je Lovro Medić promašio kazneni udarac. No, samo šest minuta kasnije dosuđen je novi penal za Zagreb, a Valentino Stepčić je pogodio za 1:1.

U 78. minuti Miloš Vidović opet dovodi Splićane u vodstvo, a u 84. minuti i gosti promašuju penal - Slavko Blagojević je pogodio gredu.

Pred 200 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj sudio je Vučemilović iz Osijeka.