U Bundesligi prava ludnica...

Hertha izgubila i stvorila novi kaos na vrhu

Bayern je ponovo samo bod do vrha Bundeslige. Hertha je današnjim porazom prosula četiri boda razlike, a Wolfsburg nezaustavljivo nadire i ističe svoju kandidaturuu za naslov.

Vodeća momčad njemačkog nogometnog prvenstva Hertha iz Berlina u 25. je kolu izgubila na gostovanju kod Stuttgarta sa 0-2 (0-0), a kako su njezini najbliži pratitelji Bayern i Wolfsburg upisali pobjede njezina se prednost smanjila na samo jedan bod.

Strijelci za pobjedu Stuttgarta bili su Cacau (47) i Khedira (51). Josip Šimunić igrao je svih 90 minuta za Herthu, dok je Marko Babić odigrao prvo poluvrijeme.

Posljednjeplasirani Karlsruhe izgubio je na gostovanju u Muenchenu od Bayerna samo sa 1-0, a strijelac jedinog gola bio je Sosa (34). Dino Drpić igrao je svih 90 minuta za Karlsruhe.

Andre Mijatović igrao je svih 90 minuta za Arminiju koja je na svom terenu izgubila od Wolfsburga sa 0-3. Mario Cvitanović odigrao je 90 minuta za Energie iz Cottbusa koji je kao domaćin izgubio od Koelna sa 0-2.

Sutra se igra derbi između Schalkea i HSV-a, a gosti bi se pobjedom izjednačili s Bayernom i Wolfsburgom na svega bod zaostatka za vodećom Herthom.

Rezultati 25. kola:

Borussia D. - Werder 1-0 (Frei 64-11m)
Arminia - Wolfsburg 0-3 (Gentner 19, Grafite 58, Dejagah 87)
Hoffenheim - Hannover 96 2-2 (Teber 20-11m, Wellington 84 / Balitsch 22, Eggimann 74)
Bayer - Eintracht 1-1 (Kadlec 40 / Meier 16)
Stuttgart - Hertha 2-0 (Cacau 47, Khedira 51)
Bayern - Karlsruhe 1-0 (Sosa 34)
Energie - Koeln 0-2 (Novakovič 51, 56-11m)