Sudbina se poigrala s Barcom

Heroj iz Londona propušta rimsko finale s Manchesterom?

Propuštena prilika za osvajanjem naslova prvaka Španjolske i drugi crveni karton francuskog braniča Erica Abidala u pet dana nije ono najlošije što se dogodilo momčadi Barcelone u nedjeljnoj utakmici 35. kola Primere protiv Villarreala.

Camp Nou već je bio spreman za proslavu naslova prvaka, budući da je Barça do 78. minute vodila s 3-1. No, tada je Abidal skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. To mu je bio drugi crveni prošlog tjedna, budući da je bio isključen i na Stamford Bridgeu protiv Chelseaja u uzvratnoj polufinalnoj utakmici Lige prvaka.

Villarreal je u zadnjih 12 minuta susreta zabio dva gola za konačnih 3-3, što znači da Barcelona teoretski još uvijek nije prvak. Izjednačujući gol je Joseba Lloretne postigao u drugoj minuti sudačke nadoknade. No, sve to trenera Josepa Guardiolu brine manje od ozljede mišića Andreasa Inieste, zbog koje bi ovaj odlični ofenzivni vezni nogometaš, koji baš danas slavi 25. rođendan, mogao propustiti finalnu utakmicu Lige prvaka protiv Manchester Uniteda u Rimu 27. svibnja.

'Sudbina nam ovoga puta nije bila naklonjena. Prije nekoliko dana, na Stamford Bridgeu, bila je na našoj strani, ovoga puta nam se to vratilo. Protiv Chelseaja smo zabili gol u sudačkoj nadoknadi, a protiv Villarreala ga primili nakon 90. minute', kaže Guardila i dodaje:

'Budući da smo protiv Chelseaja dobar dio utakmice igrali s desetoricom, to nam je uzelo dosta dodatne potrošnje energije, pogotovo u veznom redu. Stoga smo u završnici susreta protiv Villarreala ostali bez goriva. No, ozljeda Inieste je puno lošija vijest od činjenice da još nismo osigurali naslov prvaka Španjolske.'