Na kišnom Maksimiru

Henriquez hat-trickom odveo Dinamo u polufinale Kupa

Odigrana je prva od četiri utakmice četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa.

Nogometaši Dinama izborili su plasman u polufinale Hrvatskog nogometnog kupa nakon što su u četvrtfinalnom ogledu pred gotovo praznim tribinama stadiona Maksimir pobijedili Istru 1961 sa 4:2 (2:0).

Modri su rutinski stigli do pobjede protiv Puljana, premda je Istra 1961 koncem rujna u prvenstvu odigrala 0:0 protiv Dinama.

Junak utakmice bio je trostruki strijelac Angelo Henriquez (34, 44, 69), a pogodak za Dinamo zabio je i Arijan Ademi (48). Za goste su zabili Dinamov stoper Leonardo Sigali koji je ubačaj Tome Kitarovskog u 52. minuti skrenuo u vlastitu mrežu, te Dejan Maksimović u 88. minuti.

Pobjeda Dinama je mogla biti i uvjerljivija jer su Modritijekom utakmice dva puta uzdrmali okvir suparničkog gola.

Prvo je Henriquez u 20. minuti pogodio gredu, a 42. minuti je vratnicu pogodio i Dani Olmo.