Hearts doživio gorak poraz i protiv Rangersa

Nogometna momčad Heartsa, Dinamovog protivnika u 4. pretkolu Europa lige, nastavlja sa slabim rezultatima i u škotskom prvenstvu: doma je izgubio od Rangersa rezultatom 1:2.

Tako su, nakon gostujućeg poraza kod Dundeeja u prvome kolu (bilo je 2-0), ovaj puta ostali bez bodova na domaćem travnjaku od Glasgow Rangersa unatoč tomu što su vodili 1-0 i što su gotovo cijelu utakmicu imali brojčanu premoć na travnjaku.

Isključenje Kevina Thompsona iz 13. minute utakmice (direktan crveni karton zbog gruboga starta na Ianu Blacku) donijelo je domaćinu brojčanu prednost, koja je rezultirala konkretizacijom u 31. minuti susreta. Strijelac David Witteveen pogodio je mrežu Allana McGregora udarcem desnom nogom s nekih 12 metara u doljnji lijevi golmanov kut.

Taj je rezultat bio aktivan sve do 63. minute kada navijači na Tynecastle stadionu prvi puta padaju u očaj, nakon udarca glavom Leeja McCullocha. Konačnu kapitulaciju Dinamov suparnik, koji će u uzvratnoj utakmici hvatati 4-0 iz prvog susreta, doživio je u sudačkoj nadoknadi dvoboja.

Prekršaj Ismaela Bouzida na Stevenu Johnu Naismithu glavni sudac utakmice ocijenio je najstrožom kaznom, a precizan s bijele točke bio je Kris Boyd, koji Rangersima donosi drugu pobjedu u drugom kolu škotske Premier lige, a ujedno i drugi puta ostavlja Hearts bez ičega u džepu.