Sumnjive odluke

Hat-trick Dybale: Juventus uz dva penala slavio kod najlošije ekipe Serie A

Na jugu Italije odigrana je prva utakmica 31. kola nogometnog prvenstva Italije.

Paulo Dybala (Foto: AFP) (Foto: Afp)

Juventus je u prvoj utakmici 31. kola Serie A kao gost pobijedio Benevento sa 4:2 i tako pobjegao drugoplasiranom Napoliju na sedam bodova (Napoli je u nedjelju domaćin Chievu).

Stara dama je povela u 16. minuti kada je Paulo Dybala zabio nakon asistencije Juana Cuadrada.

Međutim, osam minuta kasnije Benevento poravnava, strijelac je bio Cheick Diabate.

Sudac u prvom planu

Na odmor se ipak nije otišlo s neriješenim rezultatom jer je u trećoj minuti sudačke nadoknade Dybala iz jedanaesterca postigao svoj drugi gol za novo vodstvo Juvea. Sudac Fabrizio Pasqua prvotno nije kontakt između Pjanića i Djimsitija okarakterizirao kao jedanaesterac, ali je na inzistiranje igrača Juventusa tražio pomoć VAR-a i potom promijenio odluku.

Ali, Benevento se nije predavao i početkom nastavka, u 51. minuti, svoj drugi gol postiže Diabate.

Juve je nakon toga krenuo u totalnu opsadu gola domaćeg sastava, a do zgoditka su stigli u 74. minuti, ponovno s bijele točke, strijelac je bio Dybala koji je tako kompletirao svoj hat-trick. Sudac Pasqua je tada dosudio novi kazneni udarac za goste nakon što je Viola oborio Higuaina. Domaći igrači su prosvjedovali tražeći da Pasqua provjeri svoju odluku, ali sudac ovoga puta nije želio koristiti VAR (Video assistant referee).

Pobjedu Juvea potvrdio je Douglas Costa u 82. minuti na asistenciju Gonzala Higuaina.

Mario Mandžukić je igrao od početka na poziciji centralnog napadača, a u 37. minuti je dobio žuti karton. U 78. je umjesto njega u igru ušao Sami Khedira.